Komáromban a jobbik csapat vesztett

2017.8.6. 11:01
Szilvássy József
Őry Tibor

Tanulságos vereséget szenvedett Komáromban a somorjai csapat a II.labdarúgó liga II.fordulójában.

A rekkenő hőségben lejátszott mérkőzésen együttesünk szinte az egész első félidőben jelentős mezőnyfölényben játszott, A 18.percben Šmehýl egyedül tört kapura, de a kapusba lőtte a labdát. A hazaiak hálóőre több alkalommal -- különösen Juliao duplázásakor -- bravúrosan védett. A hazai violák néhány gyors ellentámadással próbálkoztak. A  36.percben a kapufát találták el, majd Horváth szögletre mentett. A sarokrúgáskor az üresen hagyott Sekulič talált a kapuba --1:0. Szünet után a komáromiak időhúzásra, a játék tördelésére rendeztek be, de a 66.percben Šmehýl a kiválóan védő kapusuk egyetlen hibáját kihasználva egyenlített -- 1:1. Játékosaink a győztes gól megszerzéséért nagy erőkkel támadtak. Mégis a az elenfelük volt a szerencsésebb, mert nem sokkal a vége előtt kitámadtak, gólvágójuk több embert kicselezett, majd pedig csaknem az alapvonalról, úgynevezett Sándor Csikar-szögből, a meglepett és rosszul helyezkedő Hajduch mellett a kapuba bombázott -- 2:1. A jobbik csapat veszített, amely azonban leckét kapott lelkesedésből, küzdeni akarásból. E tulajdonságaiknak köszönhetően a vendéglátók nem érdemtelenül tartották otthon a három pontot.

KFC Komárno – ŠTK Šamorín 2:1 (1:0)