Kínkeservesen kicsikart hazai döntetlen Somorján

2018.10.14. 17:45
Szilvássy József
Őry Tibor

A remélt magabiztos győzelem helyett végül a pontosztozkodásnak is örültek az STK Fluminense Somorja játékosai a II.labdarúgó liga 13 fordulójába lejátszott, az Odeva Lipany elleni mérkőzésen (2:2).

A hazaiak mindenképpen igazolni akarták, hogy az elmúlt két hét győzelmeit nem ideiglenes fellángolásnak, hanem fokozatos  formajavulásnak köszönhetik. Mindez azonban csupán elég rövid ideig sikerült nekik. Öt perc alatt  akár jelentős előnyt szerezhettek volna. Ám Peu közelről az égbe bombázta a jobbról érkezett beadást, Hruška pedig kivártatva ugyanígy cselekedett. Matheus Pato a 4.percben több védőt kicselezett, de éles szögből leadott lövését a vendégek kapusa szögletre ütötte. A sarokrúgásra Činta érkezett és közelről a hálóba bólintott -- 1:0. Úgy hihették a hazaiak, hogy már eldöntötték a mérkőzést, mert visszavettek a tempóból, amivel nyeregbe ültették a megszeppenve kezdő vendégeket. Akik a 18. percben egyenlítettek: egy ártalmatlannak tűnő előre ívelés után a hazai kapus és a két középhátvéd egymásra várt, Haščák pedig a kapuba belsőzött  - 1:1. Még ebből sem okultak a somorjaiak, akik könnyelműen puskázták el újabb helyzeteiket. A vendégek viszont nem sokat teketóriáztak, keményen védekeztek és felbátorodva gyors ellentámadásokat vezettek. Az egyik kontra után rövid felszabadítást követően Janič mintegy 22 méterről, kapásból ritkán látható nagy gólt ragasztott a bal alsó sarokba -- 1:2. Ezután a felső-csallóköziek könnyelműsége görcsös igyekezetbe csapott át. Belszerencséjükre Peu az első félidő közepén egyik belemenés után lebicegett  a pályáról.

Szünet után a vendégek sündisznóállásba vonultak, alig jutottak át a félpályán. Színészkedéssel és egyéb időhúzó praktikákkal tördelték a játékot, amelyek felett a gyengén bíráskodó ligaújonc játékvezető végig szemet hunyt. Az 54.percben Marics egyenlíthetetett volna, de közeli lövését a hálóőr bravúrosan védte. A hajrában kevés kivételtől eltekintve a tizenhatos környékén pattogott a labda, de Fortuna istenasszony is a lelkesen küzdő kelet-szlovákiai csapatot pártolta. Ám nem végig, mert a 93.percben a csereként beállt Pončák közeli fejessel egyenlített --2:2. Igy legalább egy pontot sikerült megmentenie.

A lefújás után Pavol Vytykač, a Lipany vezetőedzője annyit sopánkodva mondott, hogy a mérkőzés előtt kiegyezett volna a döntetlennel, most viszont sajnálja az elveszített két pontot. Somorjai kollégája, Gustavo Leal szerint védencei jól kezdtek, de a sok kihagyott helyzet miatt örülniük  kell a döntetlennek is.

Pixi

A hossza sérülése után egyre jobb formába lendülő Drasko Marics (fehér mezben), a népszerű Pixi tegnap akár gólt is rúghatott volna.