FK Poprad – STK Fluminense Somorja 4:0

2018.5.13. 20:10
Jakub Mihalík
Őry Tibor

A II.labdarúgó liga utolsó előtti fordulójában az STK Poprádon súlyos vereséget szenvedett, miután 4:0-ra kikapott.

A vendéglátók ősszel nálunk 0:3 arányban maradtak alul, vasárnap azonban kamatostól visszafizették a tartozásukat, hiszen egy góllal többet lőttek. A találkozó első fél órája kiegyenlített volt, olykor a somorjai csapat is veszélyeztetett. A 35.percben azonban vezetést szereztek a hazaiak, akik nem sokkal később növelték az előbnyüket. Nem sikerült együttesünknek a második félidő kezdete sem, hiszen már három percen belül 3:0 volt az eredmény.Az első óra végén a játékvezető vitatható tizenegyest  itélt ellenünk, amelyet a vendéglátók biztosan értékesítettek, s igy már négy gólosra nőtt a hátrányunk, ami már nem változott. „Ez a vasárnap nem a mi napunk volt. Rossza napot fogtunk ki, ráadásul kiváló ellenféllel szemben, amely nem a legjobb formában talált bennünket.Szerencsénkre a többi találkozó számunkra kedvező eredménnyel végződöttt, amelynek köszönhetően megőriztük eddigi helyezésünket a tabellán. Most rendet kell teremtenünk odahaza, mert győzelemmel szeretnénk befejezni az idei bajnokságot“ -- nyilatkozta Gustavo Leal.

Az idei zárófordulóban az eredeti időponttal szemben már szombaton,  l7.00 órai kezdettel fogadjuk a pomléi stadionban tabellaszomszédunkat, a pozsonyi  Inter  együttesét.

FK Poprad – STK Fluminense Šamorín 4:0 (2:0)

Góllövők: 35. Maťaš,  38. és 61. Šesták (11 m), 48. Zošák

Sárga lapok: Zošák, Hric, Medak, Horváth – Fernando Neto, Šmehyl, Pončák, Pančík, Sabler

Játékvezetől: Peter Cvengroš

Az  STK felállítása: Rožník – Pančík (70.Ágh), Pončák, Štrbák, Fujak – Mezovský – Šmehyl (70. Nascimento), Bernardo – Evanilson, Sabler, Fernando Neto