streda, 24. apr. 2024

FK NOVES Spišská Nová Ves - STK Fluminense Šamorín 0:2

29.4.2018, 07:57
Jakub Mihalik

V 27. kole STK porazil na súperovej pôde hráčov Spišskej Novej Vsi a urobil tak rázny krok k zotrvaniu v druholigovej súťaži.

Šamorínsky tím do zápasu v Spišskej Novej Vsi vstúpil zle. V prvom polčase chýbal pohyb, nápad i nasadenie, preto najväčšiu šancu zápasu mal súper. V polčase však prišli striedania, ktoré iživili hru STK. Striedajúci Evanilson sa za svoju aktivitu dočkal gólu v 79. minúte, ktorým zlomil odpor domácich. V 90. minúte sa potom k exekúcii pokutového kopu postavil Igor Juliao a stanovi skóre zápasu na 0:2. „K tomu, k čomu sme vyzývali hráčov pred zápasom, aby začali od začiatku naplno, neprišlo, preto museli počas prestávky prísť zmeny. Od druhého polčasu sme prebrali iniciatívu, predčili sme súpera, ako herne, tak aj nasadením. Domáci hrozili najmä zo štandardiek, no my sme si na svoju šancu počkali a zaslúžene strelili gól. Teraz musíme potvrdiť toto víťazstvo v ďalšom domácom zápase,“ povedal po zápase Gustavo Leal.

Šamorínčania po víťazstve poskočili na šiestu priečku. Tri kolá pred koncom ich v nekompletnej tabuľke delí od zostupových vôd už osem bodov. Naopak, na zopakovanie minuloročnej štvrtej priečky strácajú štyri body. V ďalšom zápase hostia o záchranu bojujúci Zvolen, v sobotu, 5. mája o 17:00.

FK NOVES - STK Fluminense Šamorín 0:2 (0:0)

Góly: 79. Evanilson, 90. Igor Juliao (11 m)

Žlté karty: Zekucia, Huszárik - Bernardo, Fujak

Rozhodoval: Martin Ďurčo

Zostava STK: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský – Šmehyl (46. Marić-Bjekić), Bernardo – Matheus Pato (46. Evanilson), Sabler (86. Pančík), Fernando Neto