Fantastické víťazstvo Šamorína nad Interom

19.10.2018, 20:24
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Šamorínsky tím pokračuje v bodovej sérii po tom, čo doma vysoko zvíťazil proti Interu Bratislava v rámci 14. kola druhej ligy.

Do úvodu zápasu vstúpili naši hráči výborne, keď v tretej minúte rozbehol akciu perfektnou prihrávkou Almaský, na opačnej strane našiel Čuntu, ktorý pred prázdnu bránu prihral kanonierovi Patovi. O dve minúty už bolo 2:0, keď Šmehyl poslal nebezpečnú loptu pred súperovu bránu a Štrbák špičkou kopačky upratal loptu za čiaru. STK pokračoval v územnej prevahe a vypracoval si ďalšie šance. Po polhodine bolo už 3:0, po tom, čo z rýchleho protiútoku Pato hľadal Čuntu, ktorého fauloval súperov brankár. Brazílsky kanonier Pato z penalty nezaváhal a pridal druhý gól v zápase.

Sedem minút po prestávke skompletizoval hetrik, keď opäť využil rýchly protiútok, tentokrát po pravej strane. Agílny Čunta sa zapísal do streleckej listiny v treťom zápase po sebe a zvýšil už na 5:0. V závere súper len znížil po kontroverznom odobratí lopty Marićovi-Bjekićovi, no to už nič nezmenilo na výbornom výkone a vysokom víťazstve 5:1

,,Chlapci dnes hrali fantasticky. Nie je veľmi čo im vytknúť. Od začiatku vleteli na súpera plní energie a počas celého zápasu šli víťazstvu naproti. Nič iné, ako výhru sme si dnes nezaslúžili. Verím, že v nabitom programe náš tím pozbiera sily do zvyšných zápasov jesene a v podobnom trende, ako dnes, budeme hrať aj v utorok v pohári a v piatok na pôde Pohronia,” burcoval po zápase Gustavo Leal.

STK čaká už v utorok dôležitý súboj Slovnaft Cupu, keď o 14:30 hod. privíta Poprad v snahe o postup do jarného štvrťfinále.