Festival v Pomlé

V lesoparku v Pomlé sa uskutoční už 10. ročník gastronomického a kultúrneho festivalu.

Program

Štvrtok – 29. august

Veľké javisko:

  • 19.00 Pressburger Klezmer Band
  • 21.00 Cimbaliband – worldmusic koncert

Čarovná lúka:

  • 12.00 -19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
  • 16.00 Kuttyomfitty Társulat: Tri rozprávky o kráľovi Matejovi (v maď. jazyku)
  • 17.30 Bábkové divadlo Bum-bác: Žabí princ (v slov. jazyku)
  • 20.00 Kuttyomfitty Társulat: No a čo!? (predstavenie pre dospelých v maď. jazyku)

Ulica zázrakov:

  • 12.00 – 21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované výrobky

Námestie chutí:

  • 12.00 – 24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín:

  • 12.00 – 24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a zahraničných vinárov

Vínne javisko: Hrá ĽH Pósfa

Piatok – 30. august

Veľké javisko:

  • 17.30   Program folklórneho súboru Hóvirág (Gheorgheni, RO)
  • 18.00  Gala Vzlietol páv (finalisti televíznej folklórnej šou Maďarskej televízie)
  • 20.00 koncert balkánskej hudby Csángálló Zenekar
  • 22.00 koncert rómskej hudby Oláh Gipsy Beats

Čarovná lúka:

  • 15.00-19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
  • 16.00 Divadlo Csavar: Čert (v maď. jazyku)
  • 17.30 Divadlo Portál: Pyšná princezná (v slov. jazyku)
  • 19.00 Koncert Varkocs
  • 21.00 Tanečný dom s kapelou Csali

Ulica zázrakov:

  • 15.00 – 21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované výrobky

Námestie chutí:

  • 15.00 – 24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín:

  • 15.00 – 24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a zahraničných vinárov

Vínne javisko: Hrá ĽH Pósfa

Sobota – 31. august

Veľké javisko:

  • 16.00 Galaprogram detských folklórnych súborov
  • 18.00 Galaprogram dospelých folklórnych súborov
  • 21.00 Koncert Palya Bea

Čarovná lúka:

  • 10.00-19.00 Interaktívne tradičné hry, slamený hrad, remeselnícke zamestnania, prezentácia starých remesiel
  • 11.00 Bábkové divadlo Csemete: Pyšný gunár (v maď. jazyku)
  • 15.00 Koncert Holló Együttes
  • 16.30 Divadlo Portál: Martinko Klingáč (v slov. jazyku)
  • 19.00 Koncert Samaria Klezmer Band

Ulica zázrakov:

  • 10.00 – 21.00 Trh remeselníkov: tradičnými metódami ručne pripravované výrobky

Námestie chutí:

  • 10.00 – 24.00 Tradičné žitnoostrovské jedlá

Ulica vín:

  • 11.00 – 24.00 Degustácia vín renomovaných domácich a zahraničných vinárov

Vínne javisko: Hrá ĽH Varjos

Diskusia