Drogy v meste: Čo s tým budeme robiť?

Tento text o drogách v našom meste sme dostali do redakcie už pred niekoľkými týždňami. Najskôr som chcel tento vážny problém novinársky spracovať, vždy však do toho niečo prišlo, prázdniny a pod. S uverejnení textu však už nechcem čakať a preto si ho môžete prečítať v našej sekcii Blog. Dúfam, že sa budeme môcť k tejto téme dostatočne vrátiť.

Tento text je súčasťou blogu Šamorínčan.sk, nie je však jeho redakčným obsahom. Článok prešiel minimálnou úpravou.

Keď som jedného dňa okolo 11. hodiny prechádzal parkom hudobných osobností smerom k umeleckej škole, narazil som na niečo, na čo som nebol pripravený.

Nebol som na to pripravený tu v Šamoríne a nie tak blízko môjho domova.

Našiel som po droge použitú injekčnú striekačku. Nachádzala sa zhruba 20 metrov od vchodu zušky a reštaurácie Tornyas.

Keďže som rodičom a pocit, že by sa nejaké dieťa mohlo nejako nakaziť či ublížiť si, rozhodol som sa, že neprejdem len tak okolo a nebudem sa len tak prizerať.

Nafotil som to a zavolal som na 159, linku mestskej polície. Tá bohužiaľ nefungovala. Asi náhoda chcela, ale v tej chvíli bola na autobusovej stanici hliadka štátnej polície a tak som sa vybral za nimi. Povedal som im, čo som našiel a ukázal som im aj fotografie.

Myslím si, že sa nám v meste množia feťáci. Celé vlaňajšie leto boli v danom parku po zotmení čudní mladí ľudia so skleneným pohľadom, holdujúc alkoholu a neviazanej zábave.

Pamätáme si že na sklonku leta bola na Mestskom majery policajná razia a aspoň niekoľkých priekupníkov zadržali a odsúdili.

Naskytá sa otázka, čo s tým budeme robiť? Nepochybujem o tom, že nie som sám, komu sa nepáči, keď sa mestom prechádzajú skupinky feťákov a večer okupujú parky, námestie a podobne.

Neverím, že to to nie je všeobecne známe a zároveň nechápem, prečo nie je na týchto miestach zvýšený pohyb policajných hliadok, ktorý by vytlačil tento druh kriminality z mesta.

Ide aj o to, že ide o mladých ľudí a ničia si takto celý život

Pýtam sa čo sa vlastne deje?

S pozdravom váš čitateľ R.P.

PS: Pripájam fotografie

drogy drogy_zus

Diskusia