Basketbalistky majú za sebou základnú časť ligy. Skončili na peknom 4. mieste

Basketbalistky majú za sebou základnú časť ligy. Skončili na peknom 4. mieste

Posledný zápas základnej časti extraligy naše dievčatá vyhrali 31 bodovým rozdielom a upevnili si 4. miesto v elitnej štvorke nadstavbovej časti súťaže.

ŠBK Šamorín – BAM Poprad 82 : 51 /39 : 27/ (23-13, 16-14, 23-14, 20-10)

Bodovali: Sujová 27, Marcová 20, Vaigl 12, J.Lelkes 9, Bábiková 8, Šeligová, Burianová a B.Lelkes po 2.

Komentáre k zápasu:

Karol Kardoš, manažér ŠBK Šamorín: ,,Zápas sme odohrali skoro po mesačnej prestávke, úvod duelu bol týmto poznačený. Potešili ma výkony hráčok v útoku a hlavne počet doskočených lôpt. Týmto stretnutím sme ukončili základnú časť, cieľ skončiť na 4. mieste sme splnili. Tešíme sa na zápasy v nadstavbovej časti.“

Tatiana Bábiková, hráčka ŠBK Šamorín: ,,V prvom rade by sme chceli zaželať všetkým fanúšikom všetko dobré do Nového roku a dúfajme, že onedlho sa už stretneme aj na zápasoch. Čo sa týka duelu, mali sme ho pod kontrolou, snažili sme plniť pokyny, ktoré sme si stanovili v šatni. Som rada, že každá mohla priložiť ruku k dielu.“

Ľuboslav Kovalský: ,,Gratulujem domácemu družstvu k zaslúženému víťazstvu pod vedením kapitánky Sujovej. My sme sa snažili, no neboli sem dôslední v obrane a miestami chabí v útoku. Mali sme aj lepšie chvíle, kedy sme boli vyrovnanými súpermi. Naše mladé hráčky si mali možnosť zahrať zápas proti kvalitnému súperovi s výborným percentom streľby.

Katarína Barillová, hráčka BAM Poprad: ,,Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane. Problémy nám robilo bránenie pick-rollu, z ktorého sme dostali ľahké koše. Celý zápas sme sa trápili v obrane, i v útoku. Napriek tomu sme vedeli súpera v určitých momentoch potrápiť. Z tohto zápasu si musíme vziať nejaké ponaučenie a zužitkovať to v dôležitých dueloch, ktoré nás v najbližších dňoch čakajú.

Diskusia