22792167_10203703811913694_9049956762516226131_o

Basketbal: Manželský súboj Sujovcov

29.10.2017, 10:00
MBK Ružomberok

V Ružomberku sa odohral extraligový basketbalový zápas emdzi domácou Ružou a naším tímom ŠBK Šamorín.

Už po prvej štvrtine vyhrávali Liptáčky nad Šamorínom suverénne 29:16. Ešte výraznejšie vyhrali zverenky Juraja Suju druhú desaťminútovku, v ktorej dominovali 25:12. Po polčase bol teda stav jednoznačný – 54:28 pre Ružomberok.

Ešte jedna zaujímavosť. Kým na lavičke MBK sedel tradične Juraj Suja, hosťujúci Šamorín viedla o niekoľko metrov ďalej z lavičky jeho manželka Timea Sujová, ktorá pred časom pôsobila dlhšie tiež v drese Ružomberka.

Tretia štvrtina mierne pribrzdila rozlet Liptáčok, hosťujúce hráčky skresali náskok domácich, stále však prehrávali o 22 bodov. Poriadne si však zameškané vynahradili Ružomberčanky v úvode záverečnej štvrtiny, po dvoch minútach už viedli 76:44. Tri minúty pred koncom po trojke Belušovej už Ruža viedla 90:48, a napokon uštedrila Šamorínu debakel, keď v poslednej desaťminútovke triumfovala vysoko 29:9.

MBK Ružomberok – ŠBK Šamorín 95:53 (54:18)
Ružomberok: Brown 24, Bozóki 22, Mištinová 19, Belušová 8, Campbell 6, Yatskovets a Kováčiková po 5, Diawakana 3, Janoščíková 2, Moravčíková 1.

Šamorín: Beronja 17, Marcová a Hašková po 13, Júlia Lelkes a Slezáriková po 4, Barbara Lelkes 2, Meszárosová a Andrássy po 0.