Welcome to Šamorínčan   Click to listen highlighted text! Welcome to Šamorínčan Powered By GSpeech

Novoročné kúpanie otužilcov v Malej vode

Uverejnené: utorok, 01. január 2013

Bŕŕŕ. Keď mi mrzli uši na brehu Malej vody v Dunajskej Lužnej, pochyboval som či tí traja chlapi sú v poriadku. Plávali v takmer zamrznutom jazere s teplotou vody okolo nuly a dohovárali sa či si dajú ešte jedno koliečko.

Na brehu zatiaľ postávalo niekoľko zababušených, no uzimených ľudí. ,,Prišli sme len traja, no zvyčajne nás býva sedem statočných,” hovorí vysmiaty Blažej Slabý, vedúci kultúrneho strediska v Dunajskej Lužnej.

Spolu s Ladislavom Kubovčákom a Martinom Strížom zorganizovali prvý ročník novoročného plávania v Malej Vode. V jazere plávali okolo osem minút.

S otužovaním pritom táto partia začala len v septembri. Keď som sa ich spýtal či si v tejto zime len neuženú reumu, zasmiali sa. ,,Práve naopak, mnohé zdravotné problémy pominú. Mňa napríklad trápil kríže a odkedy otužujem už nemám bolesti,” hovorí presvedčivo Martin Stríž.

Ich argumenty zneli presvedčivo a ak máte podobné skúsenosti, môžete sa s nimi podeliť v diskusii k článku.

Otužilci sa v Dunajskej Lužnej stretávajú každú sobotu o 14:00 hodine pred reštauráciu Mango. Každý je vítaný. Podľa B. Slabého sú v Malej vode výborné podmienky na otužovanie. Časom by chceli nadviazať aj spoluprácu s bratislavským klubom Ľadových medveďov.   

0101otuzilci 072

0101otuzilci 082

0101otuzilci 086

Martin Stríž (vľavo), Blažej Slaný a Ladislav Kubovčák z Dunajskej Lužnej povedali, že si kúpanie v ľadovej vode užili. Ich dobrá nálada o tom určite svedčila. Ja len môžem povedať, že na rozdiel od leta, mali celé jazero len pre seba.

0101otuzilci 097

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

 

Kvet bane - Divadlo Jókaiho

Maďarské predstavenie Kvet bane s Évou Bandor, Judit Bárdos a Attilom Mokosom sa uskutoční v MsKS v stredu 10. februára o 19. hodine.  

 

55 minút medzi životom a smrťou

V stredu 10. februára sa v mestskej knižnici uskutoční beseda so spisovateľom Jožkom Kollárom, ktorý napísal knihu 55 minút medzi životom a smrťou - o úteku zo socialistického Československa na teplovzdušnom balóne. Ůspešne utiekla rodiny Hutyrovcov, ktorá v tom čase bývala v Šamoríne. 


logo Šamorínčan
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech