Po výhre nad Duklou ŠTK krôčik od istoty

11.3.2017, 18:57
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V 20. kole II. ligy porazil ŠTK Šamorín na svojej pôde FK Dukla Banská Bystrica v pomere 3:1 a priblížil sa istote prvej šestky. Atraktívny duel sledovalo 360 divákov.

Úvod duelu veľa vzruchu nepriniesol, keďže obe mužstvá vyčkávali na to, čím sa prezentuje súper. V 13. minúte po šikovnom vhadzovaní Alana sa dostal dva kroky od brankára k strele Luquinhas, jeho strelu vyrazil brankár k Peuovi, no ten z hranice šestnástky takisto brankára neprestrelil

V 33. minúte Luquinhas vystrihol pekné nožničky, no hosťujúci brankár vyrazil na roh. O dve minúty neskôr bol vnútri šestnástky opäť Luquinhas, ale jeho strela bola nedôrazná. V 35. minúte Králik o centimetre minul bránu strelou spoza šestnástky, krátko nato zakrútil z priameho kopu loptu Záhumenský a Ágh pretlačil loptu za chrbát brankára Maťašovského na 1:0.

Tri minúty pred polčasovou prestávkou potiahol na pravej strane Pančík a našiel hlavu Luquinhasa, ktorý nedal brankárovi šancu. V 52. minúte pri jednej z mála príležitostí hostí strelu z piatich metrov zlikvidoval Hajdúch.

Po hodine hry Peu svojou dôraznosťou opäť donútil súperovu obranu ku chybe a po výbornej individuálnej akcii zvýšil na 3:0. V záverečnej polhodine domáce mužstvo kontrolovalo priebeh stretnutia. Hostia už len skorigovali prehru gólom v poslednej minúte.

„Súper neprišiel len brániť, prezentoval sa nebojácnym futbalom, za čo mu patrí pochvala. My sme si šli za svojim cieľom, výborne sme napádali súpera pri rozohrávke, z čoho aj padol jeden gól. Som veľmi spokojný s tímovým duchom našich hráčov. Po dvoch víťazstvách sme sa priblížili nášmu cieľu. V ďalšom domácom zápase chceme potvrdiť postup medzi šestku najlepších,“ povedal po zápase Mika Lonnstrom, hlavný tréner ŠTK .

Bez ohľadu na ostatné výsledky, už v ďalšom kole môže ŠTK na domácej pôde spečatiť postup medzi najlepších šesť tímov západnej časti. V nedeľu, 19. marca o 15.30 hod. privíta Svätý Jur.